Neler Yaptım

Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü mezunu olup, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Yüksek Lisans Derecesine sahibim. Yüksek lisans tezimin konusu “Girişimci Üniversitelerde Öğretim Üyesi İşletmelerinin Rolü” dür. Uzun yıllar Koç Holding ve AXA’da yönetici olarak çalıştım. Uzman olarak yönetim tecrübesine sahibim. Savunma Sanayinde, endüstriyel 3D baskı konusunda hizmet veren BTech Innovation Company’de İş Geliştirme Uzmanı olarak görev yaptım. Halen Sempro Danışmanlık’ta Kurumsal Danışman olarak çalışmakta ve İzge Yazılım’da içerik üretimi sağlayarak, sosyal beceri eğitimleri vermekteyim. Üretkeniz Biz Girişimcilik Rehberi ve Ankara Kalkınma Ajansı Mentörüyüm. TSE Standard, Ekonomik ve Teknik Dergi başta olmak üzere çok sayıda mecrada yayınlanmış makalelerim var.

Liderlik Okulu’ndan Proje Yönetimi, Liderlik ve Takım Çalışması, Kriz Yönetimi, Anlayarak Hızlı Okuma sertifikalarına sahibim.

EkoAvrasya’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak Gelişimsel Liderlik, Etkili Yönetim, Liderlik Kalkanı eğitimleri verdim.

TurkishWin’de (Turkish Women’s International Network), JCI’da (Junior Chamber International Turkey), Polatlı Ticaret Odasında Topluluk Önünde Konuşma eğitimleri düzenledim.

Satış ve İş Geliştirme Derneği ile  TurkishWinn- Turkish Women’s International Network üyesiyim.

Toastmasters Kariyerim

Toastmasters Topluluk Önünde Konuşma ve Liderlik Eğitim sistemi 1924 yılında Amerika’da Ralph C. Smedley tarafından kurulmuş.
Dünyada  şu anda 145 ülkede 16.200 kulüp ve yaklaşık 365 bin üyesi var. Türkiye’de ise ilk olarak 1996 yılında amerikan Kültür Derneği çatısı altında kurulmuştur. Ülkemizde 11 Toastmasters kulübü vardır.
Ben 2013 yılından beri bu sisteme üyeyim. İlk olarak Ankara Toastmasters Kulübü’nde yönetim kurulunda uzun yıllar görev yaptıktan sonra 2016 yılında kulüp başkanlığına seçildim. Aynı dönemde Ankara Business Toastmasters Kulübünü de kurduk ve halen bu kulübün yönetimindeyim.
2017 yılında Toastmasters Türkiye Ulusal Hitabet Yarışması’nda üçüncülük elde ettim. Toastmasters yolculuğum sırasında Advanced Communicator Gold, Advance Leadership Silver ve Distinguished Toastmaster (DTM-Toastmasters sistemindeki en yüksek seviye) Sertifikalarını aldım. Toastmasters Türkiye 2020-2021 Konseyi’nin 1. Bölge Direktörü olarak yönetim kurulu üyesiyim.